شمارش معکوس روز انتخابات

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تا شنبه، ۶ میزان ۱۳۹۸ - روز انتخابات ریاست جمهوری

اخبار تازه

تاریخ انتشار 12 اسد 1400

بررسی مسوده پلان استراتیژیک پنج‌سالۀ کمیسیون!

مسوده پلان استراتیژیک پنج‌سالۀ کمیسیون مستقل انتخابات، توسط معاون ارتباطات استراتیژیک دارالانشای این نهاد، به رئیس و اعضای کمیسیون، پشکش گردیده و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاریخ انتشار 12 اسد 1400

جریان پروسۀ شارت لیست بست‌های سوم و چهارم کمیسیون!

پروسۀ شارت لیست 49 بست سوم و چهارم خدمات مُلکی کمیسیون مستقل انتخابات، با حضورداشت کمیتۀ استخدام که مشتمل بر نمایندگان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات مُلکی، منابع بشری، جندر و ریاست‌های مربوطۀ کمیسیون مستقل انتخابات است، همه روزه (شنبه – پنج‌شنبه) در مقر این نهاد جریان دارد.

تاریخ انتشار 11 اسد 1400

تشریح پالیسی افزایش مشارکت زنان در ادارات خدمات مُلکی!

پالیسی افزایش مشارکت زنان در ادارات خدمات مُلکی، طی یک پریزنتیشن به کارمندان کمیسیون مستقل انتخابات، در مقر این نهاد تشریح شد.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات امروز سه‌شنبه 20 حمل سال روان در دفترکاری‌اش با خانم Raissa Tatad Hazell معاون و آقای Peter M.Manikas مسؤل بخش پروگرام های انستیتیوت دموکراتیک ملی ملاقات نمود.

در آغاز خانم حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در مورد برنامه‌های کاری کمیسیون، آغاز برنامه آگاهی‌عامه، نهایی‌سازی تقویم انتخاباتی، پلان عملیاتی، بودجۀ انتخابات ریاست جمهوری و شورای ولایتی و ولسی‌‌جرگه غزنی معلومات داد.

همچنان رئیس کمیسیون در مورد ثبت‌نام تقویتی و بایومتریک رای‌دهندگان گفت کمیسیون مستقل انتخابات با ادارۀ احصائیه به زودی تفاهم‌نامه و قرارداد چگونگی استفاده ازتکنالوجی بایومتریک را امضاء می‌کند. این تفاهم‌نامه قسمی است که پیشبرد بایومتریک توسط ادارۀ احصائیه و با مالکیت کمیسیون انجام می‌شود. وی افزود بی‌نظمی‌های که در روند توزیع تذکره در انتخابات گذشته وجود داشتند این بار تکرار نخواهد ‌شد.

نتایج هفت ولایت باقی مانده انتخابات پارلمانی اعلان شده، طرح نظام انتخاباتی نمایندگی چند بعدی تهیه و به حکومت فرستاده شده است. سپس، خانم Raissa Tatad Hazell معاون انستیتیوت دموکراتیک ملی بر ادامۀ همکاری‌های آن نهاد تأکید نموده وعده سپرد که کمیسیون انتخابات را در بخش نظارت همکاری می‌کند. وی در ادامه افزود کمیسیون برای جلب اعتماد مردم در یک آزمون بزرگ قرار دارد.

. بنابراین، تلاش شود برنامهای کمیسیون براساس تقویم و پلان عملیاتی پیش‌برده شود. وی افزود در مورد نظام انتخاباتی نمایندگی چند بعدی به مردم معلومات داده شود تا این نظام جدید به مردم معرفی شود. در اخیر رئیس کمیسیون و نمایندگان (NDI) بر ادامه همکاری‌های دوجانبه تأکید نمودند.

شبکه‌های اجتماعی و ویب‌سایت های مرتبط