رهبری دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات طی یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: با سعی و تلاش خستگی ناپذیر و با کمک و همکاری جوانب ذیدخل انتخابات به گونه شفاف و موفقانه برگزار گردید و کمیسیون از این نهاد ها سپاس‌گذاری می‌نماید.

نا گفته نباید گذاشت برخی از چالش‌ها و جود دارد که باید از طریق رسانه ها با هموطنان عزیز در میان گذاشت:

عامل تاخیر در انتقال معلومات در سرورهای کمپنی درملوک بود، از همین رو دو تن از تخنیکران کمپنی مذکور به تاریخ ۱۷ میزان به کمسیون تشریف آورده و برای حل این مشکل کار می‌کنند.
تا اکنون 22 هزار فورم نتایج به سیستم انتقال، دو هزار د ستگاه به دلیل برخی مشکلات قرنطین شده که به زودترین فرصت با هدایت کمیسیون و در حضور ناظرین معلومات این دستکاه‌ها درج سیستم می‌شود؛ همچنان تا اکنون پنج هزار اطلاعات بایومتریکی به سرورها انتقال یافته است.

در مورد هک شدن سرورها باید گفت که امنیت سایبری این سرورها مربوط به کمپنی درملوک است؛ به اساس گفته‌های مسوولان این کمپنی تلاش هک شدن سرورها صورت گرفته که خوشبختانه ناکام شده و سرورها محفوظ است.

دارالانشای کمیسیون به خوانب ذیدخل به ویژه مردم شریف افغانستان و نامزدان ریاست جمهوری اطمینان می‌دهد که با شفافیت و حفظ بی‌طرفی کارهای باقی‌مانده را انجام داده و هرچه زودتر نتیجه را آماده اعلان نماید.

شبکه‌های اجتماعی و ویب‌سایت های مرتبط