شمارش معکوس روز انتخابات

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تا شنبه، ۶ میزان ۱۳۹۸ - روز انتخابات ریاست جمهوری

اخبار تازه

تاریخ انتشار 30 جوزا 1400

برگزاری نشست اعضای رهبری کمیسیون!

اعضای رهبری کمیسیون مستقل انتخابات، نشستی را تحت ریاست آقای اورنگ‌زیب رئیس این نهاد در مقر کمیسیون برگزار کردند.

تاریخ انتشار 29 جوزا 1400

دیدار رئیس عمومی دارالانشای کمیسیون با رهبری جنبش ضد عنعنات ناپسند!

داکتر حبیب الرحمن ننگ رئیس عمومی دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات، آقای خان ولی عادل رئیس جنبش ضد عنعنات ناپسند و هیئت همراه‌‌اش در مقر این نهاد دیدار کرد.

تاریخ انتشار 15 جوزا 1400

نشست هفته وار عملیاتی دارالانشای کمیسیون

نشست هفته وار دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات، با حضور داشت رئیس عمومی، معاونین و روئسای دفتر مرکزی دارالانشای این نهاد برگزار شد.

کمیسیون مستقل انتخابات نشست مشترکی را با گروپ هماهنگی اعضای جامعه مدنی در مورد آمادگی ها برای انتخابات ریاست جمهوری، برگزار نمود.

این نشست تحت نظر خانم رحیمه ظریفی کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات برگزار و در آن در بارۀ پوښښ انترنیتی مراکز رأی دهی، استخدام کارمندان، استفاده از تصاویر در دستگاه های بایومتریک، انتقال نتایج به دفتر مرکزی بشکل هارد و استفاده از انترنت و توزیع اعتبارنامه؛ بحث و تبادل نشر شد.

نخست خانم ظریفی ضمن گفتن خیر مقدم به حاضرین در مورد فعالیت های کمیسیون معلومات مهم داده و افزود: "لوایح و طرزالعمل های مشخص برای مراحل مختلف انتخابات تصویب شده و فعالیت ها مطابق آن انجام میشود. با استفاده از تجارب گذشته اعضای کمیسیون فیصله نمود تا غرض تأمین شفافیت خانم ها نیز عکس شان گرفته شود تا زنان شخصاً از حق رأی شان مستفید شوند. همچنان او افزود، کمیسیون با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی در بارۀ پوشش انترنیتی مراکز صحبت نموده و ایشان وعدۀ همکاری نیز نموده اند، اگر مشکلی در پوشش انترنت پیدا شود بازهم مطابق طرزالعمل این نتایج به سرور عمومی منتقل خواهند شد."

آقای علی شاه مصباح معاون ارتباطات ستراتیژیک دارالانشای کمیسیون در مورد آمادگی های کمیسیون معلومات داده علاوه نمود: مواد حساس انتخاباتی به تمام ولایات و ۱۶۲ ولسوالی رسیده و مطابق پلان الی پنجم میزان روند انتقالات تکمیل میگردد. آموزشات در مورد بایومتریک مطابق طرزالعمل مربوطه برای کارمندان داده شده است. علاوتاً ۱۱۵ نهاد، اعتبارنامه نظارت و مشاهده دریافت و اعتبارنامه ۷۵ نهاد تایید شده که تا اکنون بیشتر ۱۸۰هزار شخص کارت های نظارت و مشاهده بدست آورده اند.

آقای مصباح همچنان در مورد ایجاد یک تیم عملیاتی خبر داده گفت: این بخش مؤظف است به مشکلات مراکز بشکل فوری رسیدگی و آن را حل نماید.

از سوی هم، آقای محمد عالم دانش رئیس تحلیل و ارزیابی کمیسیون شکایات در مورد آمادگی های کمیسیون شکایات انتخاباتی صحبت نموده و گفت: "این نهاد با هماهنگی نهادهای ذیربط آمادۀ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان است و برای رسیدگی به شکایات انتخاباتی در مراکز و ولایات کارمندان مسلکی و شایسته را گماشته است."

شبکه‌های اجتماعی و ویب‌سایت های مرتبط