کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

با ما بپیوندید :

اعلامیه مطبوعاتی در پيوند به برگزاری انتخابات پارلمانی ۱۳۹۷ در ولایت کندهار

حادثه غیر پیش بینی شده و دردآور اخیر که در ولایت کندهار به وقوع پیوست با نظرداشت اینکه باشنده‌گان محترم ولایت کندهار از حق رای شان محروم نگردند، کمیسیون تصمیم گرفت تا انتخابات در این ولایت با یک هفته تأخیر، برگزار گردد. کمیسیون مستقل انتخابات اعلام می دارد که تمامی آماده‌گی ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی ولایت کندهارگرفته شده است و قرار است انتخابات آن ساعت 7 صبح روز شنبه مؤرخ 5 عقرب سال 1397 برگزار و تا ساعت 4 عصر ادامه یابد.

بنابراین کمیسیون از واجدین شرایط می خواهد که هنگام رفتن به مراکز که در آنجا ثبت نام کرده اند، تذکره ستیکر دار را باخود داشته باشند. رأی دهندگان محترم بدون نگرانی به پای صندوق های رای بروند و برای کاندیدای مورد نظرشان، رای بدهند، در این روند از بایومتریک نیز استفاده خواهند شد. باید متذکر شد در هنگام ورود به محلات رأی دهی لطفاً موبایل های کمره دار را باخود نبرید. برای زنان محلات جدا گانه نیز در نظر گرفته شده است.

کمیسیون همچنین ضمن سپاس‌گزاری ‌از نیروهای امنیتی می خواهد تا در زمینه تأمین امنیت مراکز انتخاباتی، رای دهنده‌گان، کاندیدان، خبرنگاران و ناظرین ملی و بین‌المللی در روند رای دهی این ولایت، کمیسیون را همکاری نمایند.

قابل یاد آوری است، در انتخابات پارلمانی ۱۳۹۷ در ۳۲ ولایت کشور، نزدیک به چهار میلیون رای دهنده در ۴۵۶۷ مرکز از حق رای شان برای انتخاب کاندیدای مورد نظرشان استفاده کردند که از این میان 33 درصد زنان و باقی آن را مردان تشکیل می‌دهد. همچنین نتایج از ولایت بادغیس و ۷۶ مرکز از ولایات مشمول ارقام فوق نمی‌باشد.