کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

با ما بپیوندید :

انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی ۱۳۹۷

 

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات

ویدیو

مطالب مطبوعاتی

نشست مطبوعاتی پیرامون ثبت نام رأی دهنده گان

کمیسیون مستقل انتخابات نشست مطبوعاتی را پیرامون ثبت نام رأی دهنده‌گان و کاندیدان مرحله سوم ثبت نام در مراکز روستا ها و قریه ها را روز چهار شنبه 23 جوزا سال روان در مرکز این کمیسیون برگزار نمود. داکتر عبدالبدیع صیاد رییس این کمیسیون می‌گوید که تا اکنون بیش از یک میلیون یک صد هزار تن رأی دهنده در سراسر کشور ثبت نام کرده اند که از این میان بیش از دو میلیون یک صد هزار آن را زنان تشکیل می دهد.

مطالعه بیشتر...

اطلاعيۀ مطبوعاتی

قابل توجه رسانه های محترم!
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
قرار است کمیسیون مستقل انتخابات کنفرانس مطبوعاتی را پیرامون ثبت نام رأی دهندگان و کاندیدان، مراکز باز و بسته و انتقال مراکز از مرحله دوم به سوم در مرکز رسانه های کمیسیون مستقل انتخابات دایر نماید.

بناءً از تمام رسانه های محترم دعوت میگردد تا در نشر و پخش جزئیات کنفرانس ما را همکاری نموده ممنون سازید.

مطالعه بیشتر...

اعلامیه کمیسیون مستقل انتخابات در پیوند به ارتقای مشارکت مردم بخصوص زنان در روند انتخابات

کمیسیون مستقل انتخابات به هدف جذب و افزایش سهم گیری و مشارکت مردم به ویژه زنان در انتخابات شورای ولسوالی ها، از تمامی ارگان های حکومتی، احزاب سیاسی، جامعه مدنی، رسانه های جمعی، سایر شرکای انتخاباتی و تمامی شهروندان کشور می خواهد تا این کمیسیون را در مرحله سوم ثبت نام و تشکیل شوراهای ولسوالی ها همکاری جدی نمایند. براي جلب مشاركت زنان در انتخابات شوراي والسوالي ها دو روز ديگر مدت ثبت نام براي شوراي والسوالي ها تمديد شده است .

مطالعه بیشتر...

اطلاعيۀ مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات در مورد فعال بودن مرکز معلومات انتخاباتی با شمارۀ رایگان (۱۹۰)

قابل توجه هموطنان عزیز!
السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
چنانچه میدانید کمیسیون مستقل انتخابات قبلاً در راستای اطلاع رسانی و آگاهی دهی در بارۀ انتخابات یک مرکز خدمات تلیفونی رایگان با شمارۀ ۱۹۰ را در جریان روند های انتخاباتی فعال نموده و علاقه مندان توانسته اند از ۷ صبح الی ۸ شب تماس گرفته و معلومات دریافت نمایند.

مطالعه بیشتر...