کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

با ما بپیوندید :

انتخابات ولسی جرگه و شورای ولسوالی ۱۳۹۷

 

اعضای کمیسیون مستقل انتخابات

ویدیو

اخبار

هیأت رهبری کمیسیون مستقل انتخابات ضمن تبریکی عید از دست آوردهای کارمندان قدردانی نمود

دکتور عبدالبدیع صیاد رئیس کمیسیون مستقل انتخابات امروز بیست و هشتم جوزای سال روان در مرکز رسانه های کمیسیون با کارمندان ملاقات نمود. آقای صیاد ضمن عید مبارکی با کارکنان خطاب به ایشان گفت: هرچند تمویل کنندگان کمیسیون را مانند گذشته ها از لحاظ تخنیکی و مالی حمایت کافی و بموقع نمینمایند اما با شهامت شما کارمندان در سطح مرکز و ولایات توانستیم موفقیت های زیادی بدست آوریم. 

مطالعه بیشتر...

جلسه مشترک رهبری کمیسیون مستقل انتخابات با نهادهای امنیتی و ذیربط برگزار شد

مجلس مذکور روز یک شنبه ۲۰ جوزای سال روان در دفتر مرکزی این کمیسیون به هدف بررسی گزارش های امنیتی و ذیربط جهت حل چالش های فرا راه انتخابات برگزار شد. در آغاز محترم داکتر عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات، اعلام آتش بس از سوی حکومت افغانستان و مخالفان حکومت در ایام عید را گام ارزنده در تأمین امنیت شهروندان دانست و خواهان گام های مثبت برای تحقق صلح دایمی در کشور شد.

مطالعه بیشتر...

مجلس تیفا با کمیسیون

برخی از مقام های کمیسیون مستقل انتخابات به هدف تأمین شفافیت و اعتبار بخشیدن به روند انتخابات سال روان، روز دو شنبه پانزدهم جوزای سال جاری در سالون جلسات کمیسیون با مسؤولین بنیاد انتخابات شفاف افغانستان (تیفا) دیدار و گفتگو نمودند.  محترمه وسیمه بادغیسی معاون عملیاتی کمیسیون مستقل انتخابات و محترم رفیع الله بیدار کمیشنر این کمیسیون از روند ثبت نام رای دهنده گان در سراسر کشور اظهار خوشنودی کردند و افزودند که برای برگزاری یک انتخابات شفاف و همه جانبه تلاش خواهند کرد. 

مطالعه بیشتر...

مرکز ثبت معلومات (دیتا سنتر) کمیسیون مستقل انتخابات امروز سه شنبه ۱۵ به فعالیت آغاز نمود.

سید ابراهیم سادات رییس تکنالوژی معلوماتی این کمیسیون می گوید که همزمان با فعال شدن این مرکز از جعل در سن رای دهنده و ثبت نام تکراری جلوگیری خواهد شد. او همچنین تصریح کرد که در حال حاضر رای دهنده گان ۲۲ ولایت در این مرکز ثبت شده است و قرار است این روند در سایر ولایت های کشور نیز فعال گردد. او همچنین افزود که تا اکنون ده ها هزار تن در سیستم ثبت شده است و این پروسه در قبل از برگزاری انتخابات همچنان ادامه دارد.

مطالعه بیشتر...